AV

FILOSOOFIA
Viimase volüüminipügalani krutitud vilede-kelladega küllastunud ruumis, kus tehisintelligentsed klikikonksud plingivad ülestimuleeritud nägemisnärvi töövõime piiril, seisab stiliseeritud, elegantne ning loetav sõnum justkui majakas lainevahus. Toekana troonib tuletorn rannarisu taustal, äratuntava orientiinina, millele toetuda.

Püüda enamat, kui järjekordset läikivat leppemärki kärekireval kaardil – sinna sätib Agur Visuals tääviteraviku.

KRITSELDUSTEST KAARTIDENI
Kui alata algusest, siis polnud harv juhus, kui koolipäevikusse sigines märkus töövihiku lehenurkadesse tee leidnud sirgelduste “tunnustamiseks”.
Kritseldamiskirg leidis mõistliku rakenduse alles Tartu Ülikoolis kartograafiat studeerima asudes – ja kui ausalt ära rääkida, siis täpsemalt 2002.a Temaatiliste kaartide praksis Adobe Illustratoriga tutvudes.

Senini mitte eriti kõrge kaubandusliku väärtusega kunstilised püüdlused leidsid nüüd klaari väljundi: koostada ja kujundada kaarte, mis järgivad kõige paremaid ruumiandmete esitamise tavasid, on loetavad ning kenad silmale vaadata.

RUUMIINFOST INFOGRAAFIKANI
Praktika on tõe kriteerium ning töö parim õpetaja: Regios – maailmatasemel kaardifirmas – karastatuna, tabasin end äratundmiselt, et omandatud tehnikad ja oskused passivad hästi mitte ainult ruumiandmete visualiseerimiseks, vaid ka infograafilisteks šedöövriteks. Loogiline samm hüpoteesi vettpidavuse testimiseks oli tassida oma tööristakast toimetusse, kus pakutaks piisavalt stimulatsiooni, seejuures jäetaks tarvilikul määral mänguruumi. Otsus testpolügoniks valida seitung Äripäev kandis vilja ning 2007.a riputati kaela mõned medalid: EALLi OHHOO! preemia, European Newspaper Award infograafika kategoorias ja Aasta innovaator Äripäevas.

Eksperimendi tulemustest julgustust saanuna, andsin järele aegamööda kosunud salakirele digipintslit mitte ainult kaartide ja infograafika loomiseks tarvitada, vaid proovida kätt ka graafilise disaini lavalaudadel – nõnda siis asusin 2008.a vabakutselise konarlikule, kuid parajalt põnevale rajale.

AGUR VISUALS – KOGEMUSTE JA KIRE TASAKAAL
2012.a nägi ilmavalgust Agur Visuals – loovruum, kus sünnivad infograafika ja kaardid parimas akadeemilises vaimus, pelgamata siiski parajalt doseeritud mängulisust, kui olukord seda ette peaks nägema; siin tuntakse siirast rõõmu kliendi palvest joonistada logo või piktogrammide komplekt, kujundada visiitkaart, plaadiümbris, brošüür või pannoo; tagasi ei lükata küljendustöidki – ettevõtte presentatsioonist ilukirjandusliku teoseni.

infograafika & kaardid // kujundus & küljendus // foto // video